Empresa familiar nas aulas

Achegamos a empresa familiar aos centros educativos

 

Empresa familiar nas aulas ten por obxectivo achegar a empresa familiar, os empresarios e as familias empresarias ao alumnado de educación primaria, secundaria e bacharelato, co fin de promover o emprendemento a través do contacto directo coa empresa, con actividades impartidas por empresarios das principais compañías de propiedade familiar de Galicia.

 

É un proxecto da Asociación Galega da Empresa Familiar cofinanciado por Afundación, Obra Social Abanca.

Logo-primario-postivo
afundacionlogo

Primeira edición

Centros educativos e empresarios

437 alumnos

Empresario Empresa Centro educativo Curso
1) Carlota López Pardo Aresa (Lugo) Colexio Divino Maestro (Lugo) 4º ESO
2) Julio Simarro Congalsa (A Pobra do Caramiñal, A Coruña) CPR Manuel Peleteiro (Santiago de Compostela) 4º ESO
3) Pepe Castro Severiano Servicios Móviles (As Pontes, A Coruña) IES Castro da Uz (As Pontes, A Coruña) 3º ESO
4) Roberto Tojeiro Gadisa-Grupo Tojeiro IES Francisco Aguiar (Betanzos, A Coruña) 4º ESO
5) Óscar Rodríguez Espina y Delfín (Santiago de Compostela) San José de Cluny 4º ESO
6) Yago González-Babé Babé&Cía (Vigo) Colegio Maristas (Vigo) 4º ESO
7) Antón Fonseca Terras Gauda (O Rosal, Pontevedra) CPI Manuel Suárez Marquier (O Rosal, Pontevedra) 6º Primaria
8) Emilio Lostalé Lodiel (Moaña, Pontevedra) Colexio Eduardo Pondal (Cangas do Morrazo, Pontevedra) 6º Primaria
9) Joaquín Pérez Bellido Grupo Pérez Rumbao (Ourense) CPR Salesianos (Ourense) ESO e Bacharelato
10) Julio Iglesias Grupo Revi (Ourense) CEIP Mestre Vide (Ourense) 6º Primaria
Vídeos das empresas participantes

Aresa (Lugo-Rábade, Lugo)

Babé y Cía (Vigo, Pontevedra)

Congalsa (A Pobra do Caramiñal, A Coruña)

Espina y Delfín (Santiago de Compostela, A Coruña)

Gadisa (Betanzos, A Coruña)

Lodiel (Cangas do Morrazo, Pontevedra)

Pérez Rumbao (Ourense)

Revi (Ourense)

Severiano Servicio Móvil (As Pontes de García Rodríguez, A Coruña)

Terras Gauda (O Rosal, Pontevedra)

Concurso Imaxina a túa empresa

Educación primaria

PROXECTO GAÑADOR

DARUXMA ESPECTÁCULOS (D. Porto, R. Martínez, M. Ogando e U. López – 6º de primaria – CPR Eduardo Pondal – Cangas do Morrazo, Pontevedra). Servizos de vestiario ou perruquería para teatro e cinema que tamén asiste ás persoas maiores.

PROXECTOS FINALISTAS

DISCOGRAFÍAS M.S. (I. Martínez, C. Carracedas, P. Rodríguez – 6º de primaria – CPR Eduardo Pondal – Cangas do Morrazo, Pontevedra). Discográfica comprometida coa cultura e o emprego.

CARPINTERÍA MMRN CASTIÑEIRA (N. Porcel, M. Ferradás, R. Rial, M. Martínez – 6º de primaria – CPR Eduardo Pondal – Cangas do Morrazo, Pontevedra). Empresa de ferramentas de construción que practica a economía circular.

Educación secundaria

PROXECTO GAÑADOR

URBEDOR (A. Arza, L. Rey, M. Ríos, A. Pereira – 3º de E.S.O. – San José de Cluny – Santiago de Compostela, A Coruña – Docente: R. Cacheda). Informatización de cidades co foco no transporte.

PROXECTOS FINALISTAS

ARTHEMISE (M. Navaza, C. Leza, I. Carballal, A. González, L. Lorenzo – 4º de E.S.O. – CPR Manuel Peleteiro – Santiago de Compostela, A Coruña – Docente: Alberto Pérez). Compañía de moda sustentable.

C-FUN (A. Meyer, C. Lapido, A. Pomares – 4º de E.S.O. – CPR Manuel Peleteiro – Santiago de Compostela, A Coruña – Docente: Alberto Pérez). Produción de gomas de mascar con sabores xeográficos a partir da néspera.

Últimas novas